Merhaba Hoş Geldiniz ! Whatsapp Destek Hattı - 0545 472 22 56Üye GirişiÜye Ol

İADE İŞLEMLERİ

1-) Ürün Kargoya Verilmeden Önce Sipariş İptali Talebi

Ürün kargoya verilmeden önce siparişinizden vazgeçmek istediyseniz, bu talebi mail yoluyla iletisim@evimbura.com adresine bildirmeniz doğrultusunda, ürünler kargoya verilmeyecek olup, ödemiş olduğunuz ücret, iade işlemi tamamlandıktan sonra 7 gün içinde ödeme yaptığınız hesaba geri ödenecektir.

2-) Kapıda İade Talebi

Ürün kargo şirketi tarafından kapınıza getirildiyse ve kapıda ürünleri görmeden iade talebinde bulunmak istediyseniz, bu talebi gerekçesiyle birlikte mail yoluyla iletisim@evimbura.com adresine bildirmeniz doğrultusunda ürün bedeli, iade işlemi tamamlandıktan sonra 7 gün içinde ödeme yaptığınız hesaba geri ödenecektir.

3-) Kargo Açıldıktan Sonra İade Talebi

Ürün kargo şirketi tarafından getirildiğinde kargo görevlisini bekleterek paketi açmanız ve hasar/arıza durumlarında kargo görevlisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Aksi taktirde hasar/arıza nedeniyle gerçekleşecek olan iadeniz kabul edilmeyecektir.

Ürün elinize geçtiyse ve herhangi bir nedenden dolayı iade talebinde bulunmak istediyseniz, ürünün iade edilebilmesi için;

  1. İade edilecek ürünün ambalaj ve içeriğinin tam olması, kullanılmamış ve hasar görmemiş olması
  2. Ürünün elinize geçtiği tarihten itibaren 14 gün içinde iade işleminin başlamış olması
  3. İade edilecek ürün ile beraber faturasının da gönderilmiş olması
  4. İade işleminin iletisim@evimbura.com adresine mail yoluyla bildirilmesi

gerekmektedir.


İade işlemi sırasıyla;

  1. İade edilecek ürünün sipariş numarasıyla birlikte iletisim@evimbura.com adresine mail yoluyla bildirilmesi.
  2. EvimBura'dan gelecek olan cevap doğrultusunda ürünün, 'Zümrütevler Mahallesi, Mevlana Sokak No:20A Maltepe/İSTANBUL' adresine, anlaşmalı kargo şirketi ile 'GÖNDERİCİ ÖDEMELİ' olarak iade edilmesi ve işlem sırasında Kargo Takip Numarasının alınması. (Kargo 'Gönderici Ödemeli' olarak gönderilmediği takdirde, kabul edilmeyecektir.)
  3. Ürün kargoya teslim edildikten sonra, kargo şirketi tarafından verilen Kargo Takip Numarasının iletisim@evimbura.com adresine mail yoluyla bildirilmesi.

şeklinde olmalıdır.


Bu işlemler doğrultusunda, iade işlemi tamamlandıktan sonra ödemiş olduğunuz ürün bedeli, 7 gün içinde ödeme yaptığınız hesaba geri ödenecektir.

*Ödeme işlemlerinin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişkenlik gösterebilir.


İADE ŞARTLARI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. İade edilecek ürünün ambalaj ve içeriğinin hasar görmemiş olması şarttır.

İade işlemi sonucunda teslim alınan ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkansız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkansızlaşması, tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa ALICI'nın, SATICI'ya ürünün değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir.

ALICI'nın özel istekleri doğrultusunda hazırlanan ürünler için cayma hakkı söz konusu değildir.


Anasayfa - Kullanıcı Sözleşmesi - Gizlilik Politikası - İade İşlemleri - Hakkımızda - İletişim

EvimBura Tasarım - EvimBura - EvimBura Blog